Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Emil Ranzenhofer
(1864 - 1930)

Austriacki malarz urodzony w Wiedniu. W 1880 roku rozpoczął naukę na wiedeńskiej Akademii Malarstwa u Christiana Griepenkerla i Leopolda Karla Müllersa. W 1883 roku wstąpił do wojska i dopiero po dwóch latach wrócił na studia. Znany był głównie z działalności ilustratorskiej. Około roku 1900 stał się komercyjnym twórcą plakatów i ilustracji książkowych. Aż do wybuchu I wojny światowej cieszył się popularnością projektując także exlibrisy, karty pocztowe, reklamy, a także tworząc prace olejne i graficzne. W 1915 roku ponownie zasilił szeregi armii austriackiej, skąd pochodzi wiele rysunków i grafik o tematyce wojennej. Po zakończeniu wojny napotkały go problemy ze sprzedażą jego dzieł, ze względu na zmianę panującej estetyki w kierunku secesji i modernizmu. Tworzył także pod pseudonimami Emil Sartori i Emil Rantzi.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl