Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
(Grupa) Raumlabor
to niemiecki kolektyw artystyczny, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Trzon grupy stanowią: Markus Bader, Benjamin Foerster-Baldenius, Andrea Hofmann, Jan Liesegang, Matthias Rick, Francesco Apuzzo i Axel Timm. Na stałe wspólpracują oni z Filią tworzoną przez Christofa Mayera i Martina Heberle. Artyści zajmują się szeroko pojętymi zagadnieniami współczesnej architektury i urbanistyki. Raumlaborberlin nie jest jednak biurem architektonicznym, ani tradycyjną firmą. Poprzez liczne interdyscyplinarne projekty zespołowe, grupa w sposób subwersyjny i krytyczny, bada strategie rewitalizacji przestrzeni miejskich, wykonuje nowatorskie projekty urbanistyczne i architektoniczne, tworzy instalacje typu environment, przeprowadza takze akcje i badania o charakterze laboratoryjno-teoretycznym. Członkowie kolektywu prowadzą wykłady i warsztaty w różnych częściach świata, współpracują z innymi grupami artystycznymi o podobnym profilu zainteresowań. Tworzą także publikacje: jedną z ciekawszych jest wydana w 2008 pozycja podsumowująca ich dzialania Acting in Public. Istotne zrealizowane przez Raumlaborberlin projekty i wystawy to min.: SYNTROPIA w berlińskiej Neue Gesellschaft für Bildende Kunst (2007), Periferic 8 - Art as Gift / Arta ca dar na Periferic Biennial w rumuńskim Iaşi (2008), We are coming! w niezależnej organizacji zrzeszającej architektów i dizajnerów 0047 w Oslo (2008), a ostatnio, w 2009 roku Insiders - pratiques, usages, savoir-faire w Musée d'art contemporain w Bordeaux.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl