Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Izabela Rapf-Sławikowska
(1920 - 2010)

Urodzona w roku 1920 w Taszkiencie, ukończyła krakowską ASP w 1952 r. Studiowała u Eibischa, Taranczewskiego i Pautsha, Dzieciństwo spędziła w Nowym Sączu i Tarnowie. Od 1946 r. żyje i tworzy w Krakowie. Zajmowała się oprócz malarstwa tkactwem artystycznym, ozdobnictwem, projektowaniem galanterii skórzanej i obuwia, haut conture, projektowaniem i wykonaniem ozdób choinkowych. W 1974 r. zaproszona do Nowego Yorku przez Fundację Kościuszkowską, tworzy i wystawia tam przez półtora roku. Wraca do Kraju pod presją władz komunistycznych. W latach 80-tych podróżuje i tworzy m.in. w Austrii i Niemczech.
Obrazy jej obrazy znajdują sie w zbiorach prywatnych w całej Europie, Ameryce Pn. W Polsce prace jej posiadają Zbiory Wawelskie, Muzeum Zamku w Wiśniczu, Muzeum Zamku w Nidzicy, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum Historyczne w Sanoku.
W Białym Domu w Waszyngtonie znajdują się portrety prezydentów Forda i Cartera. W zbiorach szwedzkiej rodziny królewskiej miniatura Jej Wysokości Królowej Sylwii.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl