Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Joe Raphael
(1869 - 1950)

Amerykański malarz impresjonista, spędził większość swojego życia jako emigrant choć utrzymywał bliskie kontakty z rodzimym środowiskiem artystycznym w Kaliforni. Urodził się w mieście Jackson w dniu 2 VI 1869 roku, studiował w California School of Design. W 1902 roku rozpoczął naukę na Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts w Paryżu, a potem przeniósł się do Académie Julian i studiował pod kierunkiem Jeana -Paula Laurensa. Spędził kilka lat w Holandii, gdzie malował obrazy inspirowane ciemnym stylem holenderskich mistrzów. Następnie ewoluował w stronę impresjonizmu zapożyczonego od francuskich mistrzów, stosując jednak szersze, wolniejsze pociągnięcia pędzla. W 1939 roku powrócił do San Fransisco, gdzie mieszkał i prowadził studio, aż do śmierci w dniu 11 grudnia 1950 roku.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl