Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Louis Rault
(1847 - 1903)

Francuski jubiler i projektant biżuterii, rzeźbiarz i medalista. Swój wyjątkowy styl wypracował w znakomitej pracowni sztuki jubilerskiej Fredericka Boucheron przy Placu Vendôme 26 w Paryżu, gdzie pracował od 21 roku życia. Tworzył głównie brosze, szpile do krawata, medaliony, spinki do mankietów, medale, guziki, wisiory. W jego wyrobach złotniczych L. A. Rault’a widać wpływy pracowni Boucheron w której stawiał pierwsze kroki. Nie mogą nas zatem dziwić inspiracje stylem greckim, etruskim, egipskim. Dostrzec można również motywy zaczerpnięte z natury, które bezpośrednio kojarzą się z secesją, a także związane z symbolami Francji np. Ludwikiem XIV, czy Napoleonem Bonaparte. Jego autorstwa jest również zapinka do szala z przedstawieniem greckiej bogini łowów i płodności - Artemidy z diademem w kształcie półksiężyca we włosach, u boku której widnieją atrybuty: kołczan ze strzałami oraz łuk. Tego typu drobiazgów powstało wiele, jednakże tylko nieliczne zachowały się do współczesnych czasów, przez co zasługują na szczególną uwagę, gdyż stanowią niewątpliwie obiekt kolekcjonerski. Niektóre z nich znajdują się w najznamienitszych muzeach jak np.: British Museum czy Musée des Arts Décoratifs.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl