Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Roman Ramati-Haubenstock
(1919 Kraków - 1994 Wiedeń)

Polski i austriacki kompozytor żydowskiego pochodzenia, redaktor muzyczny, który pracował w Krakowie, Tel-Awiwie i w Wiedniu. Haubenstock-Ramati był również projektantem i malarzem. Haubenstock-Ramati studiował kompozycję, teorię muzyki, grę na skrzypcach i filozofię w Krakowie i we Lwowie w latach 1937-1940. Wśród jego nauczycieli byli Artur Malawski i Józef Koffler. Był szefem oddziału muzycznego Radia Kraków. Od 1950 roku był profesorem na Akademii Muzycznej w Tel-Awiwie, gdzie doprowadził do utworzenia centralnej biblioteki muzycznej. W 1957 roku otrzymał półroczne stypendium akademii muzyki konkretnej. Od 1958 roku był redaktorem nowej muzyki dla Universal Edition w Wiedniu. Ponadto wygłosił gościnne wykłady i seminaria w Tel-Awiwie, Sztokholmie, Darmstadt, Bilthoven i Buenos Aires, a od 1973 był profesorem Wyższej Szkoły Muzycznej w Wiedniu.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl